ChatGPT Hesabı Nasıl Açılır

ChatGPT Nedir ?

ChatGPT, OpenAI tarafından geliştirilen bir dil modelidir. Büyük bir veri kümesi kullanılarak eğitilen yapay zeka temelli bir sistemdir. GPT, “Generative Pre-trained Transformer“ın kısaltmasıdır ve dilsel anlamda zengin ve akıcı metinler üretmek için bir yapay sinir ağı kullanır.

ChatGPT, kullanıcılarla etkileşimde bulunabilen bir sohbet arayüzü sağlar. Soruları anlar, yanıtlar üretir ve çeşitli konularda bilgi sağlayabilir. GPT-3.5 modeli, geniş bir konu yelpazesindeki sorulara cevap verebilir ve doğal bir dil kullanarak gerçekçi ve mantıklı yanıtlar sunmaya çalışır.

ChatGPT Hesabı Nasıl Açılır ?

Chatgpt hesabı açmak için öncelikle bu adresten ChatGPT’nin kayıt sayfasına gidiyoruz. Karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

chatgpt login ekranı

Ardından Log in butonuna basıyoruz. Karşınıza kayıt ekranı gelecektir. Eğer isterseniz Google hesabınız ile kullanabilirsiniz fakat bu yazıda e posta ile kaydı göstereceğim.

kayıt ekranı

Sonrasında Email Adresinizi boşluğuna email adresinizi yazın ve “Continue” butonuna tıklayın

chatgpt login email password screen

Ardından şifrenizi belirlemeniz gelen ekranda Password kutucuğuna şifrenizi girin ve Continue butonuna basın.
Not : Şifreniz en az 8 karakter olmalıdır

Bu adımları tamamladıktan e-postanızı onaylamanız gerekmektedir. Eğer Gmail kullanıyorsanız direkt olarak Gmail hesabına kayıt ekranındaki butondan gidip onaylayabilirsiniz.

Chatgpt verify email

E posta hesabınızı kontrol ettiğinizde aşağıdaki görseldeki gibi bir e-posta görmeniz gerekiyor. Bu adımda “Verify email adress” butonuna basarak onaylayabiliriz.

OpenAI verify email adress

Hesabınızı onaylamak için diğer adımda aşağıdaki görsel gibi bir ekran gelecektir. Burada sırasıyla adınızı soyadınızı ve doğum tarihinizi girmeniz gerekiyor.

chatgpt

Diğer adımda cep telefonunuzu doğrulamanız gerekiyor.

chatgpt verify phone number screeen

Numaranızı girin, Send code via SMS diyin ve gelen kodu kutucuğa girin.

Kutucuğa kodu girdikten sonra artık ChatGPT’yi kullanabilirsiniz.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top