ChatGPT ile makale yazdırma : Makale Promptu

ChatGPT’yi büyük ihtimalle duymuşsunuzdur ve hesabınız vardır. Eğer yoksa bu yazımdan hesap açabilirsiniz öncelikle => ChatGPT Hesabı Nasıl Açılır

Bu yazıda basit bir prompt kullanarak ChatGPT’ye SEO uyumlu makale yazdıracağız. Ayrıca yazdığı makaleyi de bloguma gönderi olarak atacağım.
ChatGPT’nin Yazdığı Makale : Express vs Node.js : Farkları Neler

chatgpt

ChatGPT ile makale nasıl yazdırılır ?

Öncelikle önemli olan kısım doğru promptu vermek. Sadece makale yaz derseniz kısa ve iyi olmayan bir makale yazar. Biz ise yeterince uzun, anlaşılır ve SEO uyumlu olan bir makale yazdırmak istiyoruz.

Prompt ararken herkes kendi promptunu dene yanıl yaparak bulabilir. Ama bu yazıda size örnek olarak benim kullandığım bir promptu vereceğim

ChatGPT makale Prompt’u

  • Bana anahtar kelimesi <Anahtar Kelime> olan bir blog yazısı yaz : Öncelikle ne yapması gerektiğini söyledim ve aşağıdaki talimatlara uyması gerektiğini ekstra belirttim. Ek talimatlara uyması önemli. <anahtar kelime> kısmında siz makalenin anahtar kelimesini belirleyip verebilirsiniz. Benimki Express vs Node.js olacak.
  • En az 500 kelime olmalı : Makalenin zengin ve SEO uyumlu olması için en az 300 veya 500 kelime olması tavsiye edilen sayı. Buna uymasını istiyoruz.
  • Markdown Formatında Olsun : Markdown bir yazı şekillendirme biçimi. Bu şekilde vererek bize direkt kopyalama imkanı sağlıyor
  • İnsan gibi yaz AI detector uygulamaları algılamasın : İnsan gibi yazması önemli çünkü hem AI detector uygulamalara takılmasın hem de anlaşılır ve basit olsun çok resmi olmasın.
  • Sonda internette en çok sorulan sorulardan oluşan sıkça sorulan sorular bölümü yap ve cevapla : Sonda kullanıcılara ve arama motorlarına yardımcı olmak için sıkça sorulan soruları cevaplasın.
  • Makalesi kesinlikle seo uyumlu olsun ve google’da üst sıralarda çıksın : SEO uyumlu olması için bu talimatı veriyoruz.
  • H1 h2 gibi başlıkları ve listeleri kullanabilirsin : Başlıklar listeler gibi zengin içerik elementlerini kullansın

Benim makale yazdırmak için kullandığım prompt buydu. Siz de bunu kullanabilirsiniz ve üstünde deneme yanılmalar yaparak geliştirebilirsiniz.

1 thought on “ChatGPT ile makale yazdırma : Makale Promptu”

  1. Geri bildirim: Express vs Node.js: Farkları Neler

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Scroll to Top